Mi a betegségem?
menière -kór egy ritka belső fülbetegség, amelyben a vertigo, a hallásvesztés és a fülzúgás vertigo és belső fül lefoglalását okozja. Ez a cikk a tünetekről, az okokról és a terápiáról magyarázza.
Megdöbbentő a rájuk a tünetek
A Menière -kórjellemzője a szédülési támadások. Hirtelen megjelennek és különböző hosszúságúak. Az időtartam 10-20 perc és több óra között változik. A szédülést hányinger, izzadás és nagyon gyakran egy oldalú hallásvesztés kíséri az alacsony tónusú területen és egy mély fülzúgás, amelyet sokan „Hum” -nak neveznek. Van egy nyomás érzés az érintett fülre is.
Nem minden tünet fordul elő minden támadásnál. Enyhe formában a tünetek külön -külön vagy különböző kombinációkban fordulhatnak elő.
A támadások gyakorisága szintén nagyban különbözik. Időnként átjut az egyik szédülésről egy másik napra, hetekre vagy hónapokra. A stressz vagy más betegségek itt döntőek.
Az érintett50-65. Statisztikailag a nők gyakrabban esnek le, mint a férfiak.
A betegség okai
Az okok megértése érdekében fontos tudni, hogyan működik az egyensúlyi szervünk és felépített. Egyrészt az egyensúlyi szerv három ívből áll, amelyek 90 ° -os szögben állnak. Tehát megragadhatja a szobában lévő összes mozgást. Az „Utriculus” és a „Sacculus” vagy a „nagy pitvari táskák” és a „kis pitvari táskák” ampulok szintén részét képezik az egyensúlyi szervnek. Technikai nyelven az egyensúlyi testet „vestibularis készüléknek” nevezik.
forrás: wikipedia.org
A képen felismerve, az egyensúlyi szerv és a belső fülek, a „cochlea” csatlakoztatva vannak. Mindkét szerkezetet egy kemény folyadék tölti be, amely „Perilymph” -nek nevezi.
A fej mozgatásakor a folyadék mozog az íveinkben. A folyadék mozgása az ampulokba áramlik, ahol az érzékszervi sejtek regisztrálják a mozgást, és idegrendszeren keresztül továbbadják az agyba. A mozgalom ott regisztrált.
Mi történik a betegségnél?
Mi pontosan azt a Menière -kórot váltja ki, még nem tisztázták. Biztos az, hogy a vestibularis készülékben és a belső fülben túlzott folyékony nyomást hoznak létre. Mert egy menière -betegség esetén túl sok perilymph termel.
Ez biztosítja, hogy a finom szenzoros szőrszálak az egyik oldalon lehajoljanak az egyensúlyi szervben. A fej nyugalmi helyzetben van, de az agy olyan jeleket kap, amelyek forgatásként értelmezik. Ennek eredményeként a forgatások csípése jön létre.
Másrészt, a megnövekedett nyomás biztosítja, hogy a belső fül finom membrán könnyek legyenek. Ez a membrán (más néven Reissner membránja) elválasztja a belső fül különböző szobáit. Ha Perilymph bejut a belső fül szomszédos területeire, akkor a hajunk, ami azt jelenti, hogy a sejtek irritálódnak, és vannak hamis jelentések is. Ennek eredményeként az érintett személy gyakran hall egy fülzúgás során, amely általában mélyen és morcosnak hangzik. A túlnyomás a hajhoz is vezethet, ami azt jelenti, hogy a cellák nem működnek megfelelően, és hogy a szédülés időtartama alatt alacsony a hallásvesztés. Ez azt jelenti, hogy a mély hangok rosszabban hallják.
kezdetben, a szédülés elhagyásával, a hallás újra lemond, és a fülzúgás hangja.
A megnövekedett rohamokban a haj jelentése a sejtek véglegesen megsérülhetnek. Hosszú távú betegség esetén ez tartós halláskárosodást eredményez, amely a sükethez vezethet.
A Diagnosis szétszerelése
A Menière -kór diagnosztizálásának biztosítása érdekében az orvosok számos teszthez férhetnek hozzá. A vizsgálat elején mindig van anamnezis. Ezt követi az ENT állapotának fizikai vizsgálata és felmérése, a francia szemüveg vizsgálata és a hallásvizsgálat. A francia szemüveg egy mérőeszköz, amely megnöveli a szemét. A szemet a szem ráncolásakor vizsgálják meg.
Hallási tesztben meghatározzuk a hallási küszöböt, azaz azt a hangot, amelyben a beteg zajt észlel. A Menière -kór jellemzője az, hogy a beteg rosszabb a mélyen hangos területen.
Ez segít mindezt egy morcos fülzúgással kombinálva a fülzúgás diagnosztizálásában. Fontos itt a halláskárosodás elhatárolása, amely általában magas színű hallásvesztés és magas frekvenciájú fülzúgás révén észrevehető.
A terápia lebontása
Akut esetekben a kortizonkezelést megkezdik a Manière -kór diagnosztizálásában. A kortizon segít megduzzadni az érintett szerkezetet, és enyhíti a tüneteket.hosszú távú esetekben a gyógyszeres kezelés segít megelőzni az egyensúlyi szerv és a belső fül túlnyomását. Az adagolás nagymértékben ingadozik esetről esetre.
A kezelés minden formájában azonban a következő vonatkozik: a gyógyítás gyógyszer szedésével nem lehetséges. A terápia csak a tünetekkel küzd, de nem az oka.Mivel a hosszú, a rohamok különösen pszichológiailag stresszesek, sok beteg részesül a relaxációs terápiákból annak érdekében, hogy jobban kezeljék az állandó stresszet.